SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Tallrikar 15186207

nr 1518 6207

Tallrikar

ett par, Tenn, Rokokostil. Diameter: 23,5 cm

Kondition: slitage, skador

Utrop:

500 kr

Såld:

350 kr

måndag 30 januari 2023
kl 20:47:00

Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn